BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Genealoginis medis

Genealoginis medis kitaip dar vadinamas giminės medžiu yra schema nurodanti giminystės ryšius, kas tai per schema turbūt žino kiekvienas ir dar mokykloje dauguma bandė braižyti tokią schemą. Aš jau tokį turiu ir su dideliu užsidegimu pildau toliau. Internete gyvuoja genealoginių medžių kūrimo tarnybos tokios kaip “Geni.com”,” PhpGedView”,” Great Family”,” MyHeritage.com”
Mano galva labiausiai pažengę tinklalapiai Geni.com ir MyHeritage, pastarąjį aš naudoju, nes yra lietuviškas vertimas, bet turi esminį trūkumą- riboją schemos dydį ir leidžia nemokamai išplėsti tik iki 250 asmenų. Tiek Geni tiek MyHeritage yra modernūs socialiniai tinklalapiai, kur galima schemas sudarinėti ne tik internete, bet ir parsisiųsti specialias programėles schemoms kurti.
Mano apsisprendimą kurti schemą internete lėmė galimybė braižyti kartu su giminaičiais, tai labai didelis privalumas, prieš individualiai braižomą schemą su Powerpoint’u, Corel Draw ar kita taikomąja programa.

Prisijungus prie MyHeritage ir paprašius narystės, kokio nors giminaičio jau sukurtame medyje, atsiveria išsami schema. Mane nustebino tai, kad kiekvienas priimtas narys mato iš savo pozicijos visus giminaičius. Giminystės ryšiai aprašomi ne iš tinklalapio kūrėjo pusės,o kiekvienam nariui individuliai, t.y. jeigu tinklalapio įkūrėjui tėvo žmona yra mama, tai kitas narys matys kaip uošvę, pusseserę ir pan.
MyHeritaige genealoginė sistema pateikia įvairią statistinę informaciją, galima pamatyti seniausią giminaitį, ilgiausiai gyvenusį giminaitį, daugiausiai vaikų turintį giminaiti ir daug kitos įdomios statistikos. Statistinių faktų yra tikrai nemažai ir kai kurie tikrai pasirodo įdomūs, apie kuriuos net nebuvai niekada susimąstęs.
Kita MyHeritage savybė primena ne giminės medį, bet socialinį tinklą, tai įvairių sukakčių priminimas ir pranešimai apie medžio papildymus, bei pasaulio žemėlapis kuriame pažymėtos išsibarsčiusios giminės.
Giminės medis lieka menkavertis, jeigu juo nesidalini su artimaisiais, todėl yra šauni spausdinimo funkcija, kuri sugeneruoja spausdinamą medį individuliai kiekvienam nariui.

Kelios mintys kaip apeiti 250-ties įrašų apribojimą. SmartMaches funkcija gali puikia pasitarnauti. Principas labai paprastas kiekvienas giminaitis turi sukurti savo atskirą medį ir savo genealoginį tyrimą nukreipti savo pavardės nagrinėjimo kryptimi, o SmartMaches jau atliks visą juodą darbą- medžiai susiejami automatiškai po kelių dienų ar savaičių. Plačiau…

Pirmyn ieškoti savo ištakų. Gal ten ir mane atrasite.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Genealoginis medis”

  1.   Bronius rašo:

    Tos visos programos normalios. Aš savo gininės medį kūriau su programa GenoPro.

Rašyk komentarą